fb insta

Padel

01/ Czym jest?

Padel jest dyscypliną sportową łączącą w sobie elementy tenisa ziemnego i squasha. 

Mniej kondycyjny niż squash i niezdominowany techniką jak tenis, to sport idealny dla każdego, bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej. Proste reguły pozwalają na szybkie opanowanie podstaw, dzięki czemu padel zapewnia satysfakcję i sportowe emocje już przy pierwszej sesji!

Mająca miliony entuzjastów na świecie, popularna szczególnie w krajach Ameryki Łacińskiej oraz w Hiszpanii, od niedawna gra zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. W roku 2017 zawiązana została Polska Federacja Padla, zaś w roku 2021 nasza reprezentacja wystąpiła po raz na Mistrzostwach Świata w Katarze.  

Zarezerwuj sesję już dziś i #WPADNIJ do nas! Pierwszy Padel w Gdańsku!

02/ Jak grać?

Gra dla każdego

Padel to sport rakietowy, którego reguły są zbliżone do zasad tenisa ziemnego. Dwie pary graczy rywalizują na zamkniętym  ścianami korcie o wymiarach 10×20 m (to powierzchnia stanowiąca jedną trzecią pola gry tenisa). Tylne ściany wykonane są ze szkła hartowanego, a boczne – z siatki ogrodzeniowej. Punktacja jest analogiczna do punktacji tenisa, jednak w padlu piłka może odbijać się także od ścian ogrodzenia.

Pierwszy Padel w Gdańsku!

03/ Inne informacje

Gwarancję najwyższej jakości naszych kortów do padla i boiska do padbola zapewnia nasz partner Pod Trzepakiem –  producent profesjonalnych powierzchni sportowych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.podtrzepakiem.pl